Bez kategorii

5 kroków do prostych zębów

W jednym z naszych ostatnich artykułów rozwiewaliśmy wątpliwości na temat wybielania zębów – jest to jeden ze sposobów dbania o estetykę swojej jamy ustnej. Dziś wciąż poruszać będziemy się w tym obszarze, a na tapetę weźmiemy prostowanie zębów.

Proste zęby nie tylko sprawiają, że lepiej się prezentujemy, ale są też niezwykle ważne z powodów zdrowotnych: zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy i chorób przyzębia, a do tego łatwiej się je szczotkuje. Jak w trzech krokach zafundować sobie piękny i zdrowy uśmiech? O tym piszemy poniżej.
 

Pierwszy krok: udaj się do ortodonty

Ortodonta to specjalista, który będzie towarzyszył Ci na drodze do prostych zębów. Zanim jednak założy Ci na nie aparat, przeprowadzi skrupulatny wywiad. Po co ten wywiad? Może Cię to zdziwi, ale informacje na temat bólu szyi, karku czy problemy z przełykaniem są bardzo istotne w planowaniu leczenia ortodontycznego.

Drugi krok: zęby będą miały wycisk!

W kolejnym kroku ortodonta pobiera wyciski zębów, wykonuje zdjęcia zgryzu, twarzy, rentgenowskie i po przeanalizowaniu wszystkich tych informacji diagnozuje wadę i proponuje pacjentowi sposób leczenia.

Trzeci krok: łuki zębowe

W kolejnym etapie, ortodonta przygotowuje łuki zębowe tak, by pomieściły wszystkie zęby. Jedną z technik stosowanych w tym celu jest CAD, która rozbudowuje łuki w trzech kierunkach. W efekcie między zębami tworzą się szpary, które są potrzebne do właściwego ustawienia zębów.

Czwarty krok: aparat stały

I tak przygotowane uzębienie jest gotowe na założenie aparatu stałego. O rodzajach aparatów pisaliśmy już w jednym z artykułów.


Piąty krok: aparat retencyjny

Kiedy już uda nam się osiągnąć cel, którym są wyprostowane zębów, dla podtrzymania efektów powinniśmy skorzystać z aparatu retencyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *