Bez kategorii

4 pytania o wybielenie zębów

Na naszej stronie poruszaliśmy już temat wybielania zębów – opisywaliśmy między innymi metody, które temu służą. Dziś chcielibyśmy Ci przedstawić listę pytań , które pacjenci zadają nam w naszych gabinetach stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie. W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać Cię do wybielenia zębów właśnie u nas.

1. Czy każdy może wybielić zęby? 

Nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi wybielania zębów, dlatego ważne jest, żeby przed podjęciem decyzji wybrać się do dentysty, który przeprowadzi z Tobą wywiad i na jego podstawie oceni czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do poddania się zabiegowi. Takimi przeciwwskazaniami mogą być np. uczulenie na składnik substancji używanej do wybielania lub ciąża. 


2. Czy wybielanie zębów boli? 

Sam zabieg wybielania nie jest bolesny, ale pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas przygotowania do wybielenia, czyli podczas piaskowania i usuwania kamienia z zębów. Ból pojawić się może również po wybielaniu – na skutek kontaktu zębów z substancjami wybielającymi mogą się stać na jakiś czas nadwrażliwe. 


3. Czy to jest bezpieczne?

 Liczne badania pokazują, że wybielanie zębów nie wpływa negatywnie na uzębienie (nie osłabia go ani nie zwiększa podatności na próchnicę). Kiedy dokonujesz zabiegu wybielania z zębów w gabinecie stomatologicznym możesz być spokojny – dentysta zadba o odpowiedni dobór metod i preparatów, by były jak najbardziej bezpieczne i skuteczne.

4. Jak długo utrzymają się efekty? 

Efekty wybielenia nie utrzymują się niestety na zawsze. To jak długo będziesz cieszył się białym uśmiechem zależy w głównej mierze od tego jaka została wybrana metoda oraz jaki styl życia prowadzisz – jeśli nie palisz papierosów i nie pijasz kawy, efekty wybielenia utrzymać mogą się nawet przez kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *