3 korzyści płynące z pięknego, białego uśmiechu

We współczesnej kulturze, w której akcentuje się atrakcyjny wygląd, piękny uśmiech to podstawa. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Czemu powinniśmy dbać o to, by mieć piękne i zdrowe zęby? Korzyści jakie z tego płyną jest wiele, my postanowiliśmy przedstawić listę trzech, naszych zdaniem, najważniejszych.


1. Zdrowie

Krzywe zęby wpływają znacząco na stan naszego zdrowia. Oprócz tego, że powodują powstanie próchnicy, chorób przyzębia czy nieprawidłowości w pracy stawów skroniowo-żuchowowych, to mogą również prowadzić do migren. Dlatego bardzo ważne jest, by jak najwcześniej zdecydować się na aparat ortodontyczny. Skoryguje on zgryz i pozbawi wielu problemów związanych z jamą ustną (i nie tylko: pozbawi nas również kompleksów!)


2. Pewność siebie

A propos kompleksów. Bez pewności siebie funkcjonuje się trudniej. Nie potrzeba przeprowadzać badań psychologicznych, żeby stwierdzić, że osoby mniej pewne siebie osiągają mniej niż te, które pewnie kroczą przez życie każdego dnia. Znacznie łatwiej o pewność siebie kiedy możemy się pochwalić pięknym uśmiechem. A o wskazówkach jak uczynić swoje zęby bielszymi pisaliśmy tu.


3. Praca

Badania pokazują, że osoby, które cieszą się ładnym i zdrowym uśmiechem łatwiej uzyskują zatrudnienie, a to dzięki temu, że lepiej odbierane są podczas rozmów kwalifikacyjnych. Wciąż zatem aktualne jest powiedzenie "jak cię widzą, tak cię piszą".


Zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie lub Wołominie, gdzie pomożemy Państwu wyżej wymienione korzyści osiągnąć.

Szybki kontakt