3 cechy dobrego ortodonty

Praca ortodonty nie jest łatwa – nie tylko ze względu na szeroki zakres wiedzy, którą musi wykorzystywać każdego dnia (a przy tym stale poszerzać), ale także i dlatego, że jest stresująca, gdyż wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Każdego dnia ortodonta ma wpływ na zdrowie jego pacjentów, dlatego też musi być odporny na presję i stres, by móc leczyć prawidłowo, a przy tym zachowywać dobrą, przyjazną atmosferę w swoim gabinecie.


Jakie cechy powinien mieć ortodonta, by odpowiednio wypełniać swoje obowiązki?


  • Wiedza i umiejętności

    Te zdobywane są podczas studiów. Każdy ortodonta w pierwszej kolejności musi ukończyć studia stomatologiczne, które trwają pięć lat i po których otrzymuje tytuł lekarza dentysty. Następnie musi zdobyć specjalizację ortodontyczną – proces ten trwa cztery lata, podczas których realizowany jest program specjalizacyjny. Zdobyta podczas tej wieloletniej nauki wiedza umożliwia ortodontom właściwe rozpoznawanie problemów pacjentów i oczywiście odpowiednie ich rozwiązywanie.

  • Profesjonalizm

    Podczas pracy każdy stomatolog musi charakteryzować się pełnym profesjonalizmem, zarówno w kwestii podejścia do pacjenta i informowania go o przeprowadzanych zabiegach, jaki w kwestii wszelkich wykonywanych podczas wizyty czynności.

  • Dobry kontakt z pacjentami

    Podejście do pacjenta i atmosfera panująca w gabinecie to kwestie, które sprawiają, że pacjenci chętnie do niego wracają. Lekarz musi zatem zadbać o to, by odwiedzające go osoby dobrze się z nim czuły i obdarzyły go swoim zaufaniem.


Pruszków i Wołomin – ortodoncja dla każdego


Nasi specjaliści posiadają wszystkie wymienione powyżej cechy – możesz nam uwierzyć na słowo lub przekonać się na własnej skórze, odwiedzając jeden z naszych gabinetów ortodontycznych w Pruszkowie lub Wołominie. Stawiamy na pełen profesjonalizm, dobry kontakt z odwiedzającymi nas pacjentami w każdym wieku, oraz na stałe poszerzanie naszej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Szybki kontakt